Kütüphane

Altınokta Körler Derneği Kütüphanesi

Altınokta Körler kütüphanesi,1996 yılında Altınokta Körlere Hizmet Vakfı tarafından kurulan Altınokta Körler Eğitim ve Kültür Merkezinde bulunan ünitelerden biridir.Alanındaki en zengin kitaplığa sahip olan Altınokta Körler kütüphanesi, yedi yaşından itibaren herkese ve her ilgi alanına hitap eden Kabartma ve Sesli kitap kütüphanesidir.Çocuk kitaplarından,güncel romanlara,her tür edebi esere;şiir,inceleme-araştırma alanında kitaplar,felsefe-tarih,coğrafya alanında kitaplar,denemeler,anı kitapları,dini kitapl ar, ders kitapları…vb.

Altınokta Körler kütüphanesinden kitap edinmek isteyen bir görmeyen öncelikle kütüphaneye üye olmalıdır.

  • Altınokta Körler Kütüphanesine üye olabilmek için,20TL giriş ödentisini TC.Ziraat Bankası Cebeci Şubesi 359 65 39 - 5001 nolu hesap numarasına veya merkezimize bizzat ödeyerek bu ödemenin belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisi,1 adet vesikalık fotoğraf ve açık adres cep ya da ev telefonu,engelli raporunun fotokopisi ile kütüphane sorumlusuna başvurmak gerekmektedir. Öğrenim gördükleri okuldan öğrenci belgesi getiren ilköğretim ve lise öğrencilerinden ise,20TL giriş ödentisi alınmamaktadır.
  • Ayrıca kütüphane üyesi sesli olarak kitap almayı tercih ederse, kütüphane sesli kitap listelerinde yer alan kitaplardan  iki ay içerisinde en fazla 1(bir) DVD sipariş edebilir. Bir ay içerisinde 1 (bir) den fazla DVD edinmek isteyen okuyucuların her bir DVD için maliyete katkı payı olarak 10TL ödemeleri gerekmektedir.Kütüphane kitap listeleri üyelerin kitap istekleri dikkate alınarak oluşturulmaya çalışılmaktadır.Kitap isteklerinizi,Altınokta Körlere Hizmet Vakfı ana sayfasında sağ üst köşede yeralan KÜLTÜR MERKEZİ butonundaki kitap sipariş(sesli/kabartma) ve istek linkine doldurarak yapabilirsiniz.Kitap istekleriniz ilgili birimlere iletilip değerlendirmeye alınacaktır.Aynı linkten SESLİ kitap(DVD) ya da KABARTMA kitap siparişlerinizi de belirtebilirsiniz.
  • Bir üye bir ay içerisinde ödünç olarak en fazla 3 cilt kabartma kitap alabilir.Kabartma kitap isteyen üyelerimizden bir defaya özgü olarak 50TL güvence parası alınır.Eğer üye bir alışta 1cilt kabartma kitap almayı tercih ederse,15TL güvence parası alınır ve kabartma kitaplar kaybedilir veya kullanılamayacak ölçüde tahrip edilirse güvence parası yanar.

 

Aşağıda bulunan KİTAP LİSTELERİMİZ linkine tıklayarak Altınokta Körlere Hizmet Vakfi sitesinde yayınlanan kitap listelerine ulaşabilirsiniz.Anasayfada sağ üst köşede yer alan Kültür Merkezi linkinde tüm kitap listeleri güncel olarak bulunmaktadır.

Sesli ve kabartma kitap listeleri

 

Kitap listelerimiz

Son Eklenenler

Eser Adına Göre

Seslendirene Göre

Yazar Adına Göre

Konularına Göre

Kabartma Kitaplar

Çocuk Kitapları

Kabartma Kitaplar (Çocuk)